Święto Kapłanów

25 marca 2016

Wielki Czwartek to święto wszystkich kapłanów. Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Dzień, w którym bardziej niż każdego innego dnia w roku, mamy okazję uświadomić sobie jak wiele zawdzięczamy kapłanom.

Święty Jan Maria Vianney – proboszcz z Ars napisał:

Gdybyśmy nie mieli sakramentu Kapłaństwa, nie mielibyśmy Pana.

Kto Go umieścił w tabernakulum?  -  Kapłan.

Kto przyjął naszą duszę u początku jej życia? - Kapłan.

Kto ją żywi, by dać jej siłę na wędrówkę? - Kapłan.

Kto ją przygotuje na spotkanie z Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we krwi Jezusa Chrystusa?  - Kapłan, ciągle kapłan.

A gdy dusza będzie umierała, kto ją ożywi, kto jej udzieli ciszy i pokoju? - I tu kapłan.

Nie można sobie przypomnieć ani jednego dobrodziejstwa Boga bez spotkania obok tego wspomnienia obrazu kapłana.”

Drodzy Kapłani:  Księże Proboszczu Andrzeju, Księże Pawle, Księże Łukaszu!

Dziękujemy Wam, że odpowiedzieliście na głos Chrystusa, który wzywał Was do pójścia za Nim. Dziękujemy za Waszą pracę w Parafii Matki Bożej Kodeńskiej w Pilawie. Dzięki Wam – my parafianie możemy przybliżać się do Chrystusa.

Z głębi serca dziękujemy!  -  Za każdą Eucharystię, kazanie, spowiedź, modlitwę i błogosławieństwo. Za wszystkie udzielone sakramenty i za wszystkie łaski, które dzięki Waszej posłudze otrzymaliśmy od Pana. Za to, że jesteście solą ziemi i światłością świata. Za ożywienie wiary i gorliwości.

Jesteśmy wdzięczni za Waszą otwartość, życzliwość, uśmiech i serdeczność, za wszelką pomoc i poświęcony czas, a także cierpliwość. Zapewniamy, że każdego z Was codziennie otaczamy swoją modlitwą, a dziś w dniu Waszego święta czynimy to w sposób szczególny.

Niech Matka Boża Kodeńska, Matka Jedności, Matka kapłanów, zawsze Was strzeże, wspiera i towarzyszy swoją miłością i orędownictwem.

Wypowiadając słowa modlitwy papieża Pawła VI za kapłanów – życzymy Wam:

Najwyższy Kapłanie, Jezu Chryste: obdarz naszych kapłanów swą mocą i niepojętą miłością. Uzbrój ich w cierpliwości i wyrozumiałości wobec ludzkiej słabości. Daj im niezłomne męstwo w walce ze wszelkim złem. Naucz ich pasterskiej troski o zaginione owce i uczyń światłymi przewodnikami na drogach naszych zwątpień i załamań. Zanurz ich w swojej świętości, aby ich życie było ciągle żywym znakiem, w którym ludzie rozpoznają Ciebie, Panie. Amen.

Szczęść Wam Boże !