5 niedziela wielkanocna - 28.04.2024 r.

28 kwietnia 2024

5 niedziela wielkanocna - 28.04.2024 r.
1. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz. 21.00.
Dzisiaj także naszą parafię opuszczą relikwie bł. Pauliny Jaricot. Na ręce parafialnej zelatorki p. Janiny Elis dziękujemy wszystkim kołom różańcowych za zorganizowanie czuwania przy relikwiach i wspólną modlitwę.
2. W najbliższą środę rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane będą: w dzień powszedni po Mszy św. wieczorowej a w niedzielę o godz. 17.40.
3. W piątek 3 maja będziemy przeżywali Uroczystość NMP Królowej Polski - głównej patronki naszej Ojczyzny i 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 18.00. Mszę św. o godz. 10.30 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. prałat Ryszard Borkowski z Siedlec. Po zakończonej Mszy św. nastąpi przejście pod Urząd Miasta i Gminy gdzie nastąpi dalsza część obchodów 3-cio majowych.
4. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek miesiąca, o godz. 16.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00
W tym tygodniu również I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą św. rano i wieczorem.
W sobotę po Mszy św. wieczorowej kolejne nabożeństwo „Wielkanocnej Drogi Światła.”
Za tydzień I niedziela miesiąca, modlitwy za zmarłych z dzielnicy VI, adoracja, procesja i zmianka dla kół różańcowych.
5. Konferencja przed sakramentem chrztu św. udzielanym w maju i czerwcu odbędzie się w sobotę o godz. 19.30 i w niedzielę o godz. 17.00
6. Rozpoczęły się prace przy budowie kaplicy na naszym parafialnym cmentarzu. Ofiary z ostatnich niedziel miesiąca przeznaczamy na ten cel. Za dzisiejsze składamy serdeczne Bóg zapłać.